Портретна галерея
Дмитро Вишневецький
Народився в м. Вишневці на Волині в князівській родині. Набув великого досвіду в боротьбі з турками і татарами. Був черкаським і канівським старостою. У 1552 р. заклав укріплення на острові Мала Хортиця. У 1557 р. ця фортеця витримала 24-денну облогу татарського війська. Ходив у походи на турецькі та татарські фортеці Очаків, Ісламкерман та у Молдавію. У 1564 р. потрапив у полон до турків і був страчений за наказом турецького султана.
Іван Підкова
Третій кошовий отаман, який був прозваний так за надзвичайну силу, бо гнув, ламав і розривав підкови, неначе папірці. Відібрав у Туреччини Молдавію і став її володарем. На вищі посади в Молдавії він призначав своїх соратників. Після цього турецький султан став погрожувати Польщі війною, якщо вона не покарає Підкову. Хитрістю був заманений польським королем до Львова, ув'язнений там, а потім страчений.
Криштоф Косинський

Северин Наливайко

Іван Федоров

Петро Могила

Самійло Кішка

Петро Конашевич-Сагайдачний

Іван Сулима

Богдан хмельницький

Іван Виговський

Юрій Хмельницький

Павло Тетеря
Походив зі шляхетського роду, мав гарну освіту, один із найвизначніших дипломатів часів Б. Хмельницького. Брав участь майже в усіх міждержавних переговорах, виїджав із дипломатичними місіями до інших країн. Гетьман Правобережної України в 1663-1665 рр. Підтримав похід Яна Казимира на Лівобережжя, намагаючись об'єднати Україну під єдиною булавою і зверхністю польського короля. Своєю політикою викликав невдоволення серед козаків, що призвело до повстання. Зазнавши поразки від повстанців, зрікається гетьтманства і виїжджає до Польщі, де згодом був отруєний.
Іван Брюховецький

Петро Дорошенко

Дем'ян Многогрішний

Іван Самойлович

Іван Сірко

Іван Мазепа

Семен Палій

Пилип Орлик

Іван Скоропадський

Павло Полуботок

Данило Апостол
.jpg)
Кирило Розумовський
.jpg)
Олекса Довбуш
.jpg)